Açıköğretim

DoğrudanaaaaaaaaaikinHarç ödemekten , sınavlara gidip gelmekten ve her yıl AÖF sınav stresi yaşamaktan bıkmadınız mı?   

2013-2014 Güz Dönemi Kurslarımızda %95 Başarı

Aöf Güz  Dönemi Kurslarımız Ekim 2014’te  

Açık Öğretim kurslarımızda bölümünüzün bütün derslerini değil, sadece istediğiniz dersin kursunu alabiliyorsunuz. Örneğin Dikey geçiş ile Açık Öğretim Fakültesine geçiş yapan birine sistem ortalama 9 ders verir. Kurslarımızda  bireysel çalışarak zorlanacağınız derslerin kurslarını almanızı öneriyoruz. Önerdiğimiz dersler tercih ettiğiniz lisans veya ön lisans programlarına  göre değişiklik göstermektedir. Kurslarımızda her bir ders için haftalık yaklaşık 2 saat eğitim verilmektedir. (İngilizce 1,2,3 ve 4 için haftalık 3 saat)

Aöf Lisans ve Önlisans Programından Son Bahar DÖNEMİ  Kursu Açılacak  Bazı  Dersler

1. sınıf Güz dönemi  >> Genel Muhasebe 1  — İktisada Giriş 1 — Hukukun Temel Kavramları– Matematik 1 –

2. sınıf Güz dönemi  >>  İstatistik 1 — Mikro  İktisat – Ticaret hukuku 1- Muhasebe Uygulamaları- Anayasa Hukuku

3. sınıf Güz dönemi  >> Finansal Yönetim 1 — Maliyet Muhasebesi — İngilizce 1

4. sınıf Güz dönemi  >> Denetim– Stratejik Yönetim 1– Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar-Türk Vergi Sistemi İngilizce 3

Not: Önlisans Mezunlarından Dikey Geçişle Aöf Lisans Bölümlerinden birinde olan öğrencilerin, sınıf ve dönemsel olarak ders dağılımları farklılık gösterebilir.

Kayıt Tarihleri

Yeni Kayıt – Kayıt Yenileme – Dikey Geçiş –  İkinci Üniversite

 

YENİ KAYITLAR GÜZ DÖNEMİ :

ÖSYS YENİ KAYIT – JANDARMA MEÖP – AYÖS – AF Kapsamında Kayıt(6353 s. Kanun) 

01 EYLÜL 2014 – 12 EYLÜL 2014 (11-12 Eylül Mazeretli kayıt)

KAYIT YENİLEME GÜZ DÖNEMİ Açıköğretim-iktisat-işletme

 15 Eylül – 26 Eylül     (25-26 Eylül Mazeretli kayıt yenileme)   

ÇOKLU KAYIT GÜZ DÖNEMİ     :LİSANS TAMAMLAMA – İKİNCİ ÜNİ. DİKEY GEÇİŞ – YATAY GEÇİŞ – EK YERLEŞTİRME

29 Eylül – 17 Ekim (16-17 Ekim Mazeretli kayıt)

KAYIT YENİLEME BAHAR DÖNEMİ

23 Şubat 2015 – 6 Mart 2015

 

AÖF ÖĞRENCİLERİ GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

DERS EKLE SİL İŞLEMLERİ NEDİR? NASIL YAPILIR? Dilerseniz Ders Ekle-sil işlemlerinizi biz yapabiliriz.

 1.  Ders ekle/sil işlemini 1.sınıfa ilk defa kayıt olanlar yapamazlar. Onlar okulun atadıkları dersleri almak durumundalar.
 2. Alt dönemlerden dersi olanlar üst dönemlerden ders alamazlar. Örnek  verirsek eğer, 1.sınıftan dersi olanlar 2.sınıfta olsalar bile 3.sınıf  derslerinden ders ekleyemezler. 2.sınıftan dersi olanlar 3.sınıfta  okusalar bile 4.sınıfın derslerinden alamazlar.
 3. Ders ekle/sil işlemini VAKIFBAK’a harcınızı yatırıldıktan sonra yapamazsınız. Önce ders ekle/sil yapıp, sonrasında harç ücretini yatırın.
 4. Ders ekle/sil için http://kayit.anadolu.edu.tr adresine giriyoruz. Buradan Kayıt Yenileme Linkine Tıklıyoruz, TC  kimlik numaramız ve Aöf bürosundan aldığımız şife ile giriş yapıyoruz.
 5. Sistemde verilen derslerinizi ekleyip yada çıkartabilirsiniz fakat üst kısımdaki durumları dikkatte almanız gerekiyor.
 6. Ders silme işlemi yapanlar, o dersleri bir sonraki yıl aynı dönemde  alabilirler. O dersleri geçmeden okuldan mezun olamazsınız. Ders  çıkaracağınız zaman planınızı iyi yapmanızı öneriyorum. Elinizden  geldiğince ders silmenizi önermiyorum.
 7. Okul size her dönem 30 kredilik ders ataması yapmaktadır. Sizler  alta veya üstten ders alarak bunu 45 krediye tamamlayabilirsiniz. 45  krediden sonra ders alamazsınız.

Anadolu Üniversite sayfasında ki Bilgi ,

* Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30  ECTS* krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması yapılmıştır. * Tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir. * Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde  varsa üst dönemden ders ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan  ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde  mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS kediyi geçmeyecek şekilde  ders ekle işlemi yapabilirler., * Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst  dönemin derslerinin tamamı silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ancak tekrar ettiğiniz dersleri silemezsiniz. * Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez.  Sildiğiniz dersleri daha sonra lgili dönemde almak zorundasınız.  Dönemlik-Kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli ders  bulunmamaktadır .Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun  olamazsınız. * Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt  yeniletemeyecek, öğrencilik haklarından yararlanamayacak ve sınavlara  giremeyeceksiniz. * Ders ekle-sil işlemi 3 basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta  mutlaka onay vermelisiniz. Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız  takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

 

HATIRLATMALAR;

Çıkardığımız dersleri ancak seneye aynı dönemde alabileceğimizi  unutmayalım. Yani çıkarılan dersler aslında bizim okula borcumuzdur ve  bu derslerde geçmeden okulu bitirip diploma alamayız. – Ekle sil yaptıysak bankaya gidip harç ücretini yatırabiliriz. – Bankaya harç ücretini yatırmadığımız sürece ekle/sil işlemini tekrar  yapabiliriz. Her yaptığımızda bir önce yaptığımız silinir en son  yaptığımız güncel olur.

Bankaya harç ücretini yatırdıktan sonra artık daha ders ekle/sil  işlemini yapamayız ve derslerimiz seçilmiş olur. Bundan sonra aöf bürosuna gidip  kitaplarımızı almalıyız.

 • KREDİLİ SİSTEM NEDİR?
 • Bu sistemde, dersler, yıl hesabına göre düzenlenir. Kredi değerleri, ön koşulları ve yıllara göre dağılımı Fakülte Kurulu kararı ve
 • Senatonun onayı ile belirlenir.
 • Bir alt sınıftan başarısız dersi olan öğrenciler, bulundukları sınıfın üstündeki sınıflardan ders alamaz. Bulunduğu sınıftaki derslerin en çok ikisinden başarısız olanlar, bir üst sınıfın derslerine kaydedilir, başarısız ders sayısı ikiden fazla olanlara üst sınıflardan ders verilmez.
 • Her ders için en az bir ara sınav, bir yıl sonu ve bir bütünleme sınavı yapılır.
 • Herhangi bir nedenle sınavları geçersiz sayılan öğrenciler, bu ders veya derslerden sıfır almış kabul edilir. Kopya nedeniyle sınavları geçersiz sayılan öğrenciler, kopya olayının gerçekleştiği sınav dönemini izleyen ilk sınav döneminde hiç bir dersin sınavına giremez.
 • Sınavlarda değerlendirmeler 100 üzerinden yapılır. Başarı notu, yıl içi notları ile yıl sonu veya bütünleme sınav notunun katkılarıyla hesaplanır.
 • Senatoca belirlenen haklı ve geçerli nedenler dahil her ne sebeple olursa olsun, sınavlara katılmayan öğrenciler için telafi sınavı açılmaz. Öğrenciler katılmadıkları sınavlardan sıfır almış kabul edilir.